Z tego dokumentu dowiemy się czy Szczecin zmierza w dobrym kierunku. Jest dobrze!!!

2021-06-22 7:10 Paweł Czyżewski
urząd miasta Szczecin
Autor: Grzegorz Kluczyński

Raport o Stanie Gminy Miasta Szczecin 2020 to ponad 200 stron opracowań, analiz, wykresów i wniosków na temat funkcjonowania naszego miasta. Co z niego wynika?

Najważniejszym tematem raportu za poprzedni rok jest oczywiście wpływ koronawirusa na Szczecin. Jak się okazuje, mimo zamknięcia wielu sektorów i znaczących wydatków na walkę ze skutkami pandemii, skarbnik miasta zanotował rekordowe dochody oraz wydatki majątkowe. Ponad 25% budżetu, a więc przeszło 882 mln zł przeznaczono na inwestycje.

Twórcy dokumentu skupili się także na przyszłości. Dlatego w raporcie możemy przeczytać, jak realizowana będzie Strategia Rozwoju Szczecina 2025 oraz Wieloletni Plan Rozwoju Szczecina. Poza wspomnianymi inwestycjami oraz rozwojem miasta, dla magistratu kluczowymi sektorami są także strefa społeczna i gospodarka komunalna.

Cały raport, a także szczegóły dotyczące obecnej sytuacji Szczecina i funkcjonowania naszego miasta znajdziecie tutaj. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Co wiesz o współczesnym Szczecinie?

Pytanie 1 z 15
Pierwszym prezydentem polskiego Szczecina był:
Patryk Dobek światowym liderem na 800 m! "Nie mam motywacji na płotki. Na IO tylko 800 metrów"
Źródło: Z tego dokumentu dowiemy się czy Szczecin zmierza w dobrym kierunku. Jest dobrze!!!