Mikrofon

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe/Pexels Zmarł znany dziennikarz Radia Opole. Cały internet spekuluje

koncert

Willa Lentza zaprasza w swoje progi. Czas na kolejny koncert!

2023-09-14 22:43

W ostatnią sobotę września w Willi Lentza odbędzie się kolejny koncert z cyklu JAZZ W WILLI. Dla szczecińskiej publiczności zagrają dwaj znakomici muzycy – znany z Atom String Quartet altowiolista Michał Zaborski i gitarzysta Jakub Kotynia.

Muzycy zaprezentują nowy, autorski program. Duet Kotynia / Zaborski to spotkanie artystów o ugruntowanej już pozycji na polskim, a także europejskim rynku muzycznym. Oryginalne zestawienie gitary jazzowej i altówki prezentuje paletę kolorów w niezwykle frapującym brzmieniu.

Zamysłem artystów jest tworzenie własnej, autorskiej muzyki, która gatunkowo osadzona jest przede wszystkim w muzyce jazzowej, ale nie stroni jednocześnie od wpływów takich nurtów jak etno czy szeroko pojęta współczesna muzyka improwizowana. Muzycy świadomie wykorzystują też elektronicznie oraz akustycznie preparowany dźwięk, dzięki czemu możliwości eksplorowania najrozmaitszych barw stają się wręcz nieograniczone.

Komunikacja obu artystów odbywa się także na poziomie poszukiwań nowych kontekstów dla swoich instrumentów, którym nadają nowe znaczenia i role, nieco zaskakujące i odmienne od dotychczas ogólnie przyjętych. Zespół zadebiutował przy okazji festiwalowego cyklu „Poranki Jazzowe” w Lublinie zbierając bardzo pochlebne opinie słuchaczy oraz krytyków muzycznych.

Wydarzenie odbędzie się 30 września. Początek o godzinie 20:00.