W Szczecinie stanęły prawdziwe... kaczkomaty!

2022-02-18 13:34 AWIR Denver
kaczka
Autor: materiały prasowe

Od razu jednak uspokajamy. Nikt w Szczecinie kaczek w automacie nie sprzedaje. Chodzi o karmę i to taką, która ptakom nie szkodzi, a pomaga.

By skorzystać z urządzenia wystarczy mieć 2 złote. Po wrzuceniu do automatu otrzymujemy mieszankę, która wysypuje się do podajnika. Karma nie jest zapakowana w żadne plastikowe pudełka. Zwyczajnie bierzemy do ręki ziarna, którymi później możemy nakarmić kaczki. Na każdym automacie znalazła się instrukcja prawidłowego dokarmiania ptaków.

- Lokalizacje ptasich bufetów zostały ustalone przez przedstawicieli ZUK, a dokładniej Wydziału Lasów Miejskich oraz Fundację Dzikich Zwierząt. Automaty ustawione są w łatwo dostępnych miejscach, gdzie spaceruje i spotyka się mnóstwo mieszkańców - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta do spraw komunalnych i ochrony środowiska.

Jeden z automatów znalazł się nad samym jeziorem Dąbie przy ulicy Przestrzennej. Kwota z automatów pokryje koszt stałej obsługi urządzenia, dbania o czystość wokół niego czy systematycznego uzupełniania urządzeń w karmę.

Źródło: W Szczecinie stanęły prawdziwe... kaczkomaty!