UWAGA Kolejne ostrzeżenia! To nie koniec ulew w Szczecinie

2021-07-01 12:55 Paweł Czyżewski
zalany Szczecin
Autor: Fot.:Czytelnik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dla województwa zachodniopomorskiego. Ulewne deszcze, które nawiedziły Szczecin zeszłej nocy, przekroczyły normy dla całego miesiąca. Niestety na ten nie mamy dobrych informacji. Historia ma się powtórzyć jeszcze dziś

- Według prognoz dziś spadnie nawet do 90 l/mwody. Trzeba podkreślić, że miesięczna suma opadów dla całego lipca, wynosi ok. 66 l/m2. Dodatkowo może także wystąpić burza z porywami wiatru do 80 km/h, a także gradem - ostrzega Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW. 

Prognozy na kolejne dni są bardziej optymistyczne. 

Ostrzeżenia dla Szczecina i regionu wydano do dziś do godziny 20. W kolejnych godzinach, a także jutro także musimy spodziewać się opadów deszczu, jednak nie będą one już tak intensywne - dodaje Walijewski. 

W pomoc osobom dotkniętym skutkami włączyli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej czy funkcjonariusze szczecińskiej Straży Miejskiej. W koordynowanie ruchu na ulicach Szczecina zaangażowani zostali natomiast policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Akcja ratownicza strażaków i żołnierzy WOT po ulewnych deszczach na ul. Somosierry w Szczecinie
Źródło: UWAGA Kolejne ostrzeżenia! To nie koniec ulew w Szczecinie [WIDEO]