Seniorzy

i

Autor: Paweł Czyżewski

To nie studenci podczas juwenaliów. Seniorzy opanowali Szczecin!

2021-08-16 18:06

Kolorowe stroje, tańce i śpiewy. Tak wyglądała inauguracja tygodnia inicjatyw senioralnych. Najstarsi mieszkańcy przeszli kolorowym korowodem przez centrum Szczecina. Najbliższe dni to będzie moc atrakcji i wydarzeń, mówi Klaudia Piotrowska z Centrum Seniora.

Każdego dnia będzie działo się bardzo dużo. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie oraz Filharmonią Szczecińską, które organizują wyjątkowe wydarzenia i atrakcje dla naszych seniorów. Z tego powodu jest nam bardzo miło. W ramach akcji oczywiście działają też kluby seniora i uniwersytety trzeciego wieku. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie impreza hawajska na Wyspie Grodzkiej. Będzie muzycznie, tanecznie i sportowo. A do celu uczestnicy zostaną dowiezieni specjalnym, podstawionym autokarem. Drugim z głównych wydarzeń będą minitargi senioralne w ogrodzie Inkubatora Kultury. Lokalni wystawcy przedstawią ofertę produktów skierowanych w szczególności właśnie do seniorów. 

Sami seniorzy udowadniają, że liczby w metryce nie mają znaczenia.

My się w tej chwili czujemy, jak małe dzieci. Wszyscy jesteśmy kolorowo ubrani, tańczymy, śpiewamy, bawimy się dokładnie tak, jakbyśmy byli w przedszkolu. A przecież mamy już swoje lata - mówi Pani Halina, uczestniczka imprezy. 

Po zakończeniu przemarszu Prezydent Szczecina wręczył seniorom symboliczne klucze do miasta. Szczegóły i harmonogram wydarzeń znajdziecie na stronie szczecińskiego Centrum Seniora.

Szczecińscy seniorzy kolorowo, śpiewnie i tanecznie rozpoczęli Tydzień Inicjatyw Senioralnych
Źródło: To nie studenci podczas juwenaliów. Seniorzy opanowali Szczecin!