Galeria Szpargałek

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

ekologia

To miejsce dla prawdziwych poszukiwaczy skarbów

2023-09-26 11:36

Już jutro (27.09) po raz kolejny drzwi do swoich perełek otwiera charytatywna "Galeria Szpargałek" w Szczecinie. W ostatnim czasie galeria bije kolejne rekordy i jest otwierana nieco częściej. Jak funkcjonuje?

"Galeria Szpargałek" z szansą na kolejny rekord

W ostatnim czasie galeria charytatywna w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej poszerzyła formułę swojego funkcjonowania. Oprócz głównego otwarcia raz w miesiącu, jest również udostępniana dwa razy w miesiącu osobom, które wcześniej zgłoszą się telefonicznie. Mniejsze edycje oferują zazwyczaj mniejszy asortyment. Mimo to na konta organizacji pomocowych tylko w tym miesiącu trafiło 5700 złotych. Jutrzejsze otwarcie ma szansę na pobicie kolejnego rekordu i przekroczenie kwoty 10 tysięcy złotych. Zasady działania punktu są proste, a płatności odbywają się bezgotówkowo.

- Na miejscu nie płacimy gotówką, a żeby jakąś upatrzoną rzecz zabrać do domu należy wykonać przelew czy wpłatę na konto którejś ze wskazanych organizacji lub indywidualnych beneficjentów ze Szczecina i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu. Na półkach galerii już teraz na swoje "drugie życie" czekają tysiące przedmiotów. Wśród nich naczynia, szkło i porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt, a także meble i większe sprzęty domowe - wyjaśnia Paulina Łątka, z Centrum Informacji Miasta.

Galeria będzie czynna od godziny 10:00 do 17:00. Sprzęty jakie znajdziecie tym razem w Galerii możecie zobaczyć TUTAJ.

Źródło: To miejsce dla prawdziwych poszukiwaczy skarbów