SWING - co to za taniec? Historia i rodzaje swingu, kroki podstawowe

i

Autor: thinkstockphotos.com Swing powstał w latach 20. Klimat i żywiołowość tego tańca zadecydowały jednak, że współcześnie znów stał się popularny.

wydrzenia

To będzie prawdziwa taneczna uczta! Wille Lentza opanuje Swing

2023-10-23 11:34

Już 28 października w Willi Lentza odbędzie się wydarzenie pod hasłem Swing&Willa. W programie znajdziemy kilka ciekawych niespodzianek. Co czeka na uczestników?

Swing&Willa czyli specjalne wydarzenie w Willi Lentza

Było już tango, walc i polonez. Teraz przyszła szansa na energetycznego swinga. Już 28 października (piątek) w zabytkowych wnętrzach odbędzie się wydarzenie Swing&Willa.

W programie zaplanowano wiele atrakcji towarzyszących. To między innymi ekspercka debata na temat swinga, koncert Marca Secary popularyzującego wraz z Big Bandem jazz i amerykańską muzykę swingową, pokazy tańców i filmu Woody’ego Allena. Dodatkowo za sprawą zespołu SWING LOVERS goście będą mogli przenieść się w czasie do lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Stworzony przez muzyków niezwykły klimat pozwoli poczuć specyficzną atmosferę amerykańskich potańcówek tego okresu, gdy na parkiecie królowały takie podstawowe style swinga jak między innymi Balboa, Boogie-woogie, Charleston, Collegiate Shag, jive i lindy hop. To będzie niezapomniany i roztańczony wieczór.

Wydarzenie poprowadzi Tomasz Raczek. Dress code, choć nie jest narzucony, to mile widziane są stylizacje w barwach czarno-złotych.

PROGRAM

Część I, godzina 15:00 - Tomasz Raczek zaprasza: seans filmowy „Śmietanka towarzyska” w reżyserii Woody’ego Allena, wstęp wolnyCzęść II

  • start 18:40 -Przywitanie w holu Willi Lentza, wystąpienie zespołu SWING LOVERS
  • godzina 19:00 Koncert – amerykański jazz i standardy muzyczne Marc Secara i Big Band
  • około godziny 20.30 - Pokaz taneczny – swing. Victoria Shapovalova i Michał Ruszkawski ze szkoły SWING AVENUE
  • Degustacja specjałów tradycyjnej kuchni amerykańskiej
  • Po degustacji: Rozmowy przy bufecie przy muzyce na żywo wykonywanej przez zespół SWING LOVERS

Bilety na wydarzenie i szczegółowy harmonogram znajdziecie TUTAJ.