Szpital wojskowy w Szczecinie z nowym komendantem

i

Autor: 109. Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie

Szpital wojskowy w Szczecinie z nowym komendantem

2022-02-09 14:29

Po tym, jak dotychczasowy szef placówki przeszedł na emeryturę, funkcję komendanta objął jego dotychczasowy zastępca - pułkownik Krzysztof Jurkowski. Nowy szef dobrze zna szczeciński Szpital Wojskowy, bo pracuje w nim od 2018 roku. Wcześniej służył w 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Pułkownik Krzysztof Pietraszko z końcem stycznia odszedł na emeryturę. Jego stanowisko zajął nowy komendant, który dobrze zna szpital wojskowy. Pracuje w nim bowiem od 2018 roku, najpierw jako szef logistyki, później był zastępcą komendanta.

Płk Jurkowski ma 47 lat a służbę wojskową pełni od 1994 roku, głównie na stanowiskach logistycznych. Przed objęciem stanowisk w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie służył w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Objęcie stanowiska komendanta związane było z awansem wojskowym, został mianowany na pułkownika.

Jako komendant został wyznaczony do końca 2024 roku. Ma świadomość, że będzie to czas intensywnych zmian w szpitalu.

- Jest to związane z pracami modernizacyjnymi, które potrwają aż do 2025 roku - mówi płk Krzysztof Jurkowski. - Przeprowadzenie szpitala przez ten proces jest największym wyzwaniem dla mojej kadencji. Związane to będzie także z unowocześnieniem samego procesu leczenia i nową ofertą medyczną, jaką zaproponujemy.

Totalna przebudowa szpitala to proces, który płk Jurkowski zna „od podszewki', gdyż jako dotychczasowy zastępca odpowiadał między innymi za sprawy związane z modernizacją 109 Szpitala Wojskowego i nadzorował rozpoczęty w ubiegłym roku proces remontu.

Źródło: Szpital wojskowy w Szczecinie z nowym komendantem