Szczecińska prokuratura wyjaśnia przyczyny wybuchu gazu przy ul. Srebrnej

2021-11-08 9:23 Paweł Czyżewski
prokuratura Szczecin
Autor: Grzegorz Kluczyński

Przypomnijmy, w miniony weekend w jednym z domów jednorodzinnych w Szczecinie doszło do potężnej eksplozji. W jej wyniku budynek został zrównany z ziemią. Teraz sprawą zajęli się śledczy, którzy zbadają, co było przyczyną wybuchu.

Wszczęte zostało postepowanie w sprawie nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia dla życia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów. W jego toku planowane jest m.in. przesłuchanie świadków, jak również zasięgnięcia opinii biegłych różnych specjalności w tym biegłego z zakresu pożarnictwa i gazownictwa - mówi Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. 

W wybuchu poszkodowanych zostało 7 osób, w tym 2 dzieci. W najcięższym stanie znajduje się 60-letni mężczyzna, który z rozległymi oparzeniami ciała i dróg oddechowych trafił do szpitala w Gryficach. W zdarzeniu nikt na szczęście nie zginął. 

Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla rodzin poszkodowanych w wyniku eksplozji. Pomoc zaoferowały też władze Szczecina oraz wojewoda zachodniopomorski. 

"Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny
Źródło: Szczecińska prokuratura wyjaśnia przyczyny wybuchu gazu przy ul. Srebrnej