Prawo

i

Autor: pixabay.com Prawo

Szczecińscy prawnicy pomagają Ukraińcom

2022-02-25 17:39

Rosyjska agresja dotyka obywateli Ukrainy mieszkających w naszym mieście oraz ich rodziny. Szczecińskie środowisko prawnicze postanowiło, że nie będzie biernie patrzyło na ciężką sytuację uchodźców wojennych.

Swoje siły połączyli pracownicy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz członkowie izby adwokackiej oraz izby radców prawnych w Szczecinie:

- Zdecydowaliśmy pomagać tak jak potrafimy, czyli udzielać bezpłatnych porad prawnych. W tej chwili przygotowujemy się na to, by również w języku ukraińskim pomocy udzielać. Przede wszystkim będziemy na bieżąco reagować. Bardzo prosimy, by obywatele Ukrainy, którzy potrzebują takiej pomocy, w swojej sprawie, rodziny czy w sprawie najbliższych zgłaszali się na wydział prawa. Pod hasłem "Uniwersytet Szczeciński dla Ukrainy" pan rektor zdecydował o zorganizowaniu zbiórki, środków finansowych po to, by właśnie pomagać tym osobom na terytorium Ukrainy lub tutaj w Szczecinie tej pomocy potrzebują. - mówi prof Ewelina Cała-Wacinkiewicz, dziekan Wydziału Prawa i Administracji US

Jutro w szczecińskim oddziale Związku Ukraińców Polskich odbędzie się spotkanie dotyczące pomocy obywatelom Ukrainy

Źródło: Szczecińscy prawnicy pomagają Ukraińcom