Szpital

i

Autor: Parentingupstream

Szczecin: ​Koronawirus zamyka kolejny szpital dla odwiedzających

2021-11-10 11:32

Od teraz zakaz odwiedzin obowiązuje również w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie. Wszystko przez rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19. Na oddział można wejść tylko w wyjątkowych sytuacjach

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 oraz konieczność ochrony pacjentów onkologicznych przed zakażeniem wymagają wprowadzenia na terenie Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie zakazu odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Odwiedziny są możliwe jedynie w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach (np. pogorszenie stanu zdrowia pacjenta) oraz po uzyskaniu zgody lekarza. Zakaz odwiedzin obowiązuje do odwołania

Dodatkowo, pacjenci zgłaszający się do szpitala np. na badania mogą wchodzić do budynków bez osób towarzyszących. Ograniczenie nie dotyczy tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają asysty drugiej osoby. Na terenie całego szpitala obowiązuje także nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos.

- Osoby z chorobami przewlekłymi, osłabioną odpornością, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2. To zwiększone zagrożenie dotyczy również pacjentów onkologicznych będących w trakcie lub po leczeniu – podkreśla dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii Adrian Sikorski – Wprowadzone ograniczenia podyktowane są troską o naszych pacjentów.

Przypomnijmy, wcześniej zakaz odwiedzin wprowadzono w szpitalach na szczecińskich Pomorzanach, przy Unii Lubelskiej czy Arkońskiej.

Źródło: Szczecin: ​Koronawirus zamyka kolejny szpital dla odwiedzających