Księżnej Dąbrówki projekt

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

sbo

Sielanka na Stołczynie. Mieszkańcy zyskają nową przestrzeń

2023-09-21 12:57

Chodzi o polanę Księżnej Dąbrówki w Szczecinie, która przejdzie metamorfozę. Wszystko w ramach jednego z projektów w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Aktualnie miasto szuka wykonawcy, który wykona wszystkie prace, a zmieni się sporo.

Polana czeka na wykonawcę

Chodzi o niezagospodarowany teren pomiędzy budynkiem mieszkalnym przy Księżnej Dąbrówki 22–24b, a boiskiem Szkoły Podstawowej numer 9. Zgodnie z projektem ma on zostać całkowicie odmieniony. Miejsce zostanie uporządkowane, powstaną ozdobne ogrodzenia z bramą wejściową, alejki i trawniki. Na środku stanie drewniana, zadaszona wiata rekreacyjna, a obok stanowisko z grillem parkowym. Będą też siedziska ze stołami piknikowymi, ławki, leżaki i podwójne huśtawki. Nie zabraknie także nowych nasadzeń, a przestrzeń ozdobią między innymi brzozy, ozdobne wiśnie czy róże.

Zdjęcie ze statkami w tle?

Drugi element tego projektu SBO stanowi Portowy Fotopunkt Grobla. To miejsce, w którym mieszkańcy oraz turyści będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Szczecina, na tle przepływających po Odrze statków. Będzie to możliwe dzięki specjalnej tablicy z kodem QR, odsyłającym do strony internetowej informującej o ruchach statków na Odrze. Specjalny punkt ma mieć kształt dziobu łodzi.

Zainteresowane firmy, które chciałyby się podjąć realizacji mogą składać swoje oferty do 4 października. Szczegóły na stronie szczecińskiego magistratu.

Źródło: Sielanka na Stołczynie. Mieszkańcy zyskają nową przestrzeń