​Reforma rozgrywek juniorskich na Pomorzu Zachodnim

2021-06-25 10:56 Denver Rafał Ceglarek
Mateńko
Autor: ZZPN

Wiele klubów ze Szczecina i regionu zrezygnowało z wystawiania młodzieżowych zespołów do rywalizacji pomiędzy rocznikami. Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wraz z nowym prezesem wychodzą z propozycją reformy i zachęcają do udziału w nowej lidze.

Z uwagi na wycofywanie się klubów z rozgrywek juniorskich Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wychodzi z inicjatywą do Klubów o zgłaszanie drużyn do siedmioosobowych rozgrywek juniorów. Jest to zupełnie nowy format, który wystartuje od pierwszego weekendu września.

- Chcemy zaproponować pilotażowy program rozgrywek 7-osobowych. Chcemy zaangażować w to więcej młodzieży, więcej klubów, ponieważ jeżeli dalej sytuacja będzie tak wyglądała jak dotychczas to za parę lat nie będzie miał kto grać. Chcemy zaproponować Wam nowa formę tych rozgrywek. Teraz wystarczy uzbierać około 10-11 chłopców i zgłosić drużynę do rozgrywek juniorskich - mówi Maciej Mateńko, prezes ZZPN

Nowa formuła będzie oferowała rozgrywki dla dwóch grup wiekowych: junior starszy i junior młodszy. Koordynatorzy czekają na zapisy klubów do 11 lipca.

Co wiesz o Pogoni Szczecin?

Pytanie 1 z 10
Początki klubu sięgają roku...
Kim są ludzie EKIPY [FRIZ, WERSOW, TROMBA, MINI MAJK] | ESKA XD - Hotplota #25
Źródło: ​Reforma rozgrywek juniorskich na Pomorzu Zachodnim