Przed nami spokojny dzień i kolejna bardzo niebezpieczna noc [PROGNOZA POGODY]

2022-02-18 5:30 Paweł Czyżewski
pogoda Szczecin
Autor: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Piątek będzie mijał pod znakiem dość stabilnej pogody. Taka sytuacja utrzyma się do wczesnego wieczora. Wtedy bowiem nad Pomorze Zachodnie ma dotrzeć kolejny orkan. Wg synoptyków wichury, które w ostatnim czasie nawiedzały nasz region nie były tak niebezpieczne, jak te, których spodziewamy się w nocy z piątku na sobotę.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w Szczecinie wiatr może osiągać prędkość nawet 130 km/h. Na wybrzeżu może to być nawet 150 km/h. Najtrudniejsza sytuacja będzie dziś od ok. godziny 20 i utrzyma się do jutrzejszego popołudnia. Jeżeli nie ma konieczności wychodzenia z domu, nie opuszczajmy swoich "czterech kątów". 

O poranku termometry w Szczecinie pokazują 4 stopnie Celsjusza. W najcieplejszym momencie dnia, wraz z nadejściem wichur, te wartości mogą wzrosnąć nawet do 9 na plusie. Od rana ciśnienie w Szczecinie jest na umiarkowanym poziomie, ale z czasem będzie spadać. Z biegiem dnia nasze samopoczucie może się więc nieco pogarszać. Późniejsze sobotnie popołudnie oraz niedziela przyniosą już spokojniejszą i zdecydowanie bardziej stabilną aurę. 

Źródło: Przed nami spokojny dzień i kolejna bardzo niebezpieczna noc [PROGNOZA POGODY]