Policja

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

policja

​Pościg na ulicach Szczecina. Kierowca miał wiele na sumieniu.

2023-11-06 12:53

Szczecińscy policjanci chcieli zatrzymać w centrum miasta kierującego, który nie dostosował się do znaku "zakaz wjazdu". 24 latek zignorował jednak sygnały świetle i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Jak się okazało powodów do ucieczki miał kilka.

Chciał uniknąć kontroli. Policja ruszyła za nim w pościg

Wszystko zaczęło się w centrum miasta. Szczecińscy policjanci zauważyli kierującego Audi, który nie dostosował się do znaku „ zakaz wjazdu”. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policjantów. Cały czas przyspieszał, chcąc zgubić mundurowych, naruszając po drodze szereg przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze rozpoczęli za nim pościg. Mężczyznę udało się zatrzymać.

- Po kilkukilometrowym pościgu mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało 24 latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. To nie wszystkie przewinienia tego kierowcy. Podczas dalszych czynności okazało się, ze mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wskazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ten nieodpowiedzialny kierujący był również pod wpływem środków odurzających  - mówi nam Anna Gembala, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

24 latek został zatrzymany i odpowie za swoje zachowanie.

Źródło: ​Pościg na ulicach Szczecina. Kierowca miał wiele na sumieniu