KMP Szczecin

i

Autor: KMP Szczecin

​„Policjant to zawód dla ludzi z pasją, ale jest trudny i wymagający”

2022-02-22 14:46

Komenda Miejska Policji w Szczecinie zaprasza w swoje szeregi. Trwa nabór do służby w policji, gdzie dostępnych jest aktualnie 76 miejsc.

Co ważne, chętni nie muszą mieć ukończonej matury;

- W kwestii posiadanego wykształcenia należy przytoczyć treść art. 25. ust. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 355), który mówi, że „Służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować” - mówi Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Praca policjanta nie jest łatwa, ale są też plusy;

- Oferujemy wyjątkową profesję, dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu wrażliwi są na krzywdę drugiego człowieka. Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Bardzo trudny i wymagający, ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświeceniem drugiemu człowiekowi. Spróbuj, bo naprawdę warto - dodaje Paweł Pankau z KMP w Szczecinie.

W minionym roku w szeregi szczecińskiej policji wstąpiło 200 osób

Źródło: ​„Policjant to zawód dla ludzi z pasją, ale jest trudny i wymagający”