Śpiew przez ruch gałek ocznych czy mówik? Toruńskie przedszkole podsumowuje Piosenkę ze wspomaganiem [AUDIO]

i

Autor: pixabay.com

kultura

Pokażą, że niepełnosprawność to nie przeszkoda do realizowania swoich pasji

2023-10-26 11:42

Dzięki różnym zdolnościom opowiedzą swoją historię. Taniec, sport, śpiew, ale i wiele niestandardowych dziedzin. W Szczecinie zorganizowany zostanie Festiwal Dziecięcych Talentów. Do akcji mogą zgłosić się niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku od lat 7 do 18.

Festiwal Dziecięcych Talentów w Szczecinie

Projekt "Festiwal Dziecięcych Talentów" jest realizowany przez Fundację MOŻESZ przy wsparcie PFRONu i zarządu województwa zachodniopomorskiego. Wszystko po to, aby podkreślić, że niepełnosprawność nie przekreśla szans na rozwój dziecka w obszarach kreatywnych.

- Liczymy na wszelką kreatywność i proszę się nie ograniczać. Jeżeli macie takie dziecko w rodzinie, czy sąsiedztwie, które ma jakiś talent i niekoniecznie jest standardowy, bo może to być śpiew czy taniec, ale też na przykład potrafi budować niesamowite budowle z klocków, czy tworzy rzeźby różnego rodzaju ze wszelakich materiałów to dajcie nam znać. Chcemy pokazać, że jeśli czegoś nie możemy, albo coś nam zostało odebrane, to wcale nie oznacza, że jesteśmy na wszystkich frontach skazani na nic. Można odnaleźć takie talenty, które mogą zaskakiwać. Zapraszamy dzieci i młodzież, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności - wyjaśnia Joanna Sawicka-Budziak, prezeska Fundacji MOŻESZ, która organizuje akcję.

Festiwal składa się również z sesji zdjęciowej uczestników, wystawy prac i koncertu.

Zgłoszenia do Festiwalu są przyjmowane do wtorku (31.10). Formularz znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Pokażą, że niepełnosprawność to nie przeszkoda do realizowania swoich pasji