Piłkarze Pogoni Szczecin zakażeni koronawirusem wracają do treningów z drużyną

2021-11-16 10:33 Denver
Pogoń
Autor: https://www.facebook.com/PogonSA/photos/a.628858020537796/4211872508902978/

Pod koniec minionego tygodnia zakończyła się kwarantanna Macieja Żurawskiego, Mariusza Fornalczyka oraz Luki Zahovicia, u których niedawne, kontrolne badania SARS-CoV-2 wykazały wynik dodatni. Od soboty zawodnicy trenują indywidualnie.

Luka Zahović, Maciej Żurawski oraz Mariusz Fornalczyk dostali zielone światło od lekarza, aby wrócić do zajęć grupowych. Pod koniec poprzedniego tygodnia zawodnicy zakończyli kwarantannę, z kolei od soboty trenowali indywidualnie pod okiem sztabu medycznego. Wczoraj cała trójka przeszła dodatkowe badania, które wykazały, że wszyscy są gotowi na powrót do treningów z pełną intensywnością.

- Na ten moment u całej trójki choroba na szczęście nie pozostawiła żadnych znamion – mówi dr Mariusz Pietrzak. – Wszyscy są w dobrym stanie i mogą wrócić do treningów drużynowych. Poza tym będą oczywiście pozostawać pod stałą obserwacją.

Najbliższą okazję do zaprezentowania formy piłkarze będą mieli w niedzielę. O godzinie 15 na stadionie miejskim w Szczecinie rozpocznie się mecz Pogoni ze Śląskiem Wrocław. Granatowo-Bordowi zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, natomiast wrocławianie plasują się na 6. pozycji.

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewko" w Szczecinie
Źródło: Piłkarze Pogoni Szczecin zakażeni koronawirusem wracają do treningów z drużyną