Odmieniona ulica Łubinowa w Szczecinie prawie gotowa!

2021-07-12 13:07 Michał Zaręba
Łubinowa Szczecin
Autor: UM Szczecin

Przebudowa ważnej ulicy w prawej części Szczecina powoli dobiega końca. Obecnie trwają odbiory inwestycji, ale szczecinianie mogą już dostrzec gotową infrastrukturę dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

W ramach inwestycji po obu stronach ulicy Łubinowej wybudowano ciągi pieszo – rowerowe o szerokości od 3,7 do 8 m. Same drogi rowerowe mają 2 – 2,5 m szerokości i bitumiczną nawierzchnię. Na odcinku od ulicy Gombrowicza do ulicy Maciejowickiej  powstała też wewnętrzna droga wspomagająca, przeznaczona dla ruchu samochodowego, rowerowego oraz pieszego.

Wybudowano nowe parkingi, na których łącznie wyznaczonych jest  112  miejsc postojowych, w tym 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych. 52 z nich, do parkowania  równoległego i  prostopadłego znajdują się w ciągu pieszo – rowerowym, a 60 kolejnych  na dużym parkingu przy posesji Łubinowa 83-88.  

Przebudowane zostały przystanki, pojawiły się nowe chodniki w kierunku os. Majowe, a także schody i zjazd w kierunku Słonecznego. Są też 23 nowe drzewa i ponad 800 krzewów nasadzonych na obszarze całej inwestycji. Koszt inwestycji to ponad 8 milionów złotych. Obecnie trwa procedura odbiorów i właściwego przekazania do eksploatacji.  W tym roku na Łubinowej planowana jest również wymiana nakładki jezdni. 

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Jaki laktator wybrać: ręczny czy elektryczny?
Źródło: Odmieniona ulica Łubinowa w Szczecinie prawie gotowa!