niepełnosprawność

i

Autor: pixabay.pl

wyróżnienia szczecin

​Na co dzień to oni pomagają innym, teraz sami zostaną docenieni

2023-09-25 15:50

W Szczecinie wystartował kolejny nabór do tytułu "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych. Wyróżnienie przyznawane jest osobom i organizacjom, które w szczególny sposób starają się wesprzeć osoby niepełnosprawne.

"Mecenasi Osób Niepełnosprawnych" poszukiwani

To już kolejny raz, kiedy to osoby, które na co dzień pomagają i wpływają na jakość życia osób niepełnosprawnych zostaną nagrodzeni.

- Co roku mamy kilka, czy kilkanaście zgłoszeń, czyli okazuje się, że w Szczecinie są takie osoby, są mecenasi, którzy dużo dobrego robią dla osób niepełnosprawnych. Wyznacznikiem jest to, że potencjalni mecenasi muszą w sposób wyjątkowy przysłużyć się środowisku osób niepełnosprawnych. Tytuł jest przyznawany za wyjątkowe zasługi, które poprawiają jakość życia i pomagają osobom, które mierzą się z różnego rodzaju ograniczeniami - tłumaczy Marta Kufel, z Urzędu Miasta w Szczecinie.

Kandydatów można zgłaszać do 16 października. Honorowy tytuł "Mecenas Osób Niepełnosprawnych" przyznawany jest w Szczecinie od 2009 roku. Szczegóły znajdziecie na stronie magistratu.

Źródło: ​Na co dzień to oni pomagają innym, teraz sami zostaną docenieni