Komunikacja miejska w Szczecinie z szansą na powiększenie

2023-02-08 13:26 Julia Nogalska
Tramwaje Szczecińskie
Autor: Szymon Kalbarczyk

W naszym mieście mają pojawić się kolejne tramwaje dwukierunkowe. Są one ułatwieniem szczególnie w przypadku remontów, gdy nie ma możliwości utworzenia pętli i swobodnego zawrócenia.

Tramwaj dwukierunkowe w Szczecinie

Do przetargu na dostarczenie części zgłosiła się jedna firma, a zaproponowana stawka mieści się w budżecie jaki na ten cel chcą przeznaczyć Tramwaje Szczecińskie

- Mamy nadzieję, że dokumentacja będzie poprawna, bo właśnie trwa jej weryfikacja. Po tym będzie możliwe podpisanie umowy. To już kolejne tramwaje dwukierunkowe, które będą jeździły po naszych torowiskach. Uzupełnią ten tabor, który już posiadamy i będą wykorzystywane szczególnie podczas remontów. Umowa, którą potencjalnie podpiszemy z wykonawcą zostanie podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich będzie 160 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, a w drugim łącznie 220 dni na dostarczenie elementów do kolejnego pojazdu - mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka spółki Tramwaje Szczecińskie.

Pojazdy będę złożone w Szczecinie przez pracowników spółki. Koszt potrzebnych elementów i podzespołów to ponad 15 milionów złotych.

Źródło: Komunikacja miejska w Szczecinie z szansą na powiększenie