​Kolor zielony dzisiaj obowiązkowy! Obchodzimy Dzień Świętego Patryka

2023-03-17 12:20 J.N
Dzień Świętego Patryka 2022
Autor: RODNAE Productions / Pexels Dzień Świętego Patryka 2022 już 17 marca. Jakie życzenia imieninowe dla Patryka złożyć?

Koniczynki, tańce i odpowiednie stroje. Dziś dzień Świętego Patryka. To narodowe, irlandzkie święto z roku na rok, coraz chętniej obchodzone jest w wielu zakątkach świata. Początki świętowania sięgają XVII wieku.

Dzień Świętego Patryka. Co to za święto?

Dzień Świętego Patryka to tradycyjne święto irlandzkie, jednak z roku na rok co raz więcej miast dołącza do jego obchodów. To dzień wolny od pracy, w którym irlandczycy tradycyjnie ubierają się na zielono. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju parady i imprezy, a w pubach króluje oczywiście zielone piwo. My zapytaliśmy mieszkańców Szczecina co wiedzą na temat tego dnia:

- Wiem, że chodzi na pewno o rudego chłopaka, ubranego na zielono i koniczynę. To irlandzka tradycja. Kojarzy mi się też ze spotkaniami z przyjaciółmi i radością - mówi Paulina.

- Kojarzę ten dzień głównie z Irlandią i z kolorem zielonym. Wszystko przychodzi do nas z zachodu, więc możliwe, że niedługo to święto będzie bardziej popularne, ale szczerze nie mam pojęcia jak ja bym mógł to świętować - dodaje Kamil.

W ubiegłych latach, z okazji święta podświetlono na zielono między innymi Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Źródło: ​Kolor zielony dzisiaj obowiązkowy! Obchodzimy Dzień Świętego Patryka