Grosik jak Ronaldo!

i

Autor: Łukasz Grochala Kamil Grosicki

Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy! Kibice są w SZOKU! W jakim zespole zagra?

2021-08-21 20:54

O tym, że Kamil Grosicki przejdzie do POLSKIEJ drużyny plotkowano jakiś czas temu, gdy Grosik walczył jeszcze o wyjazd na Euro. Ale dzisiejsza informacja o powrocie była szokiem. Gdzie zagra polski zawodnik?

Sezon 2020/2021 był dla reprezentanta Polski kompletnie nieudany. Na Wyspach dostał zaledwie kilka szans zaprezentowania swoich umiejętności. Zazwyczaj nie było go nawet w meczowej kadrze West Bromwich Albion.

Jak czytamy na piłkarskich portalach, w czerwcu wygasł dotychczasowy kontrakt Grosickiego z angielskim zespołem i ten stał się wolnym piłkarzem. Media informowały o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony klubów tureckich.

Grosicki wraca po latach. Odzyska zaufanie Sousy?

Dla Kamila Grosickiego powrót do polskiej ligi nastąpił po 10 latach bardzo udanej przygody za granicą. Zawodnik prezentował się z bardzo dobrej strony w barwach Sivassporu, Stade Rennais i Hull City. Przez lata był także etatowym reprezentantem Polski i w barwach kadry narodowej rozegrał łącznie 83 spotkania, w których strzelił 17 goli. Grosicki miejsce w reprezentacji stracił dopiero gdy zaliczył słabszy okres w barwach West Bromwich Albion, co poskutkowało brakiem powołania od Paulo Sousy na Euro 2020. 

Teraz Kamil Grosicki wraca do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej po 10 latach. 83 mecze i 17 bramek to jest jego bilans w reprezentacji.

Po przejściu Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze, to najistotniejszy transfer do ekstraklasy. Były reprezentant Polski po 14 latach wraca do macierzystego klubu. Właśnie ogłoszono, że po 14 latach przerwy znów będzie występował w Pogoni Szczecin. Prezentacja piłkarza odbyła się przed rozpoczęciem meczu Pogoni ze Stalą Mielec.

Pogoń oficjalnie poinformowała o pozyskaniu Grosickiego. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt. Umowa zawiera klauzulę, która pozwala na przedłużenie porozumienia o kolejny sezon.

Piotr Koźmiński VIDEOBLOG: Transfery Polaków po mundialu w Rosji. Zieliński, Grosicki i Kurzawa na sprzedaż.
Źródło: Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy! Kibice są w SZOKU! W jakim zespole zagra?