Szczecin

i

Autor: Piotr Zagiell/East News

sbo

Już dziś możesz pomóc zmieniać Szczecin

2023-11-08 13:37

Punktualnie o godzinie 12:00 wystartowało głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji do wyboru jest 149 projektów; w tym 124 lokalne i 25 z kategorii "Zielone SBO". Jak głosować i kto może wziąć udział?

Głosowanie SBO rozpoczęte!

Wystarczy wejść na stronę sbo.szczecin.eu, kliknąć przycisk "głosuj" i wybrać projekt, na który chcemy oddać swój głoś. Każdy ma do dyspozycji dwa głosy, jedn na projekty lokalne, a jeden na tak zwane "Zielone SBO".

- Lista projektów jest długa, a ich różnorodność powinna zachęcić również te osoby, które nie miały jeszcze do tej pory okazji brać udziału w głosowaniu. Od dużych inwestycji, po małe lokalne potrzeby. Trzymamy kciuki za wszystkich projektodawców - mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

- Głosować może każdy mieszkaniec naszego miasta, bez względu na wiek i miejsce zameldowania. Kwota przeznaczona na tegoroczne projekty to ponad 17 milionów złotych - dodaje Sylwia Cyza-Słomska, ze szczecińskiego magistratu.

Mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej , lub filii na Prawobrzeżu przy ulicy Rydla. Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO - z ich pomocy i stoiska informacyjnego można skorzystać w trakcie dzisiejszego meczu koszykarzy King Szczecin lub w trakcie Biegu Niepodległości 11.11.

Głosowanie potrwa do 23 listopada do godziny 12:00. ​

Źródło: Już dziś możesz pomóc zmieniać Szczecin