Gospodarka na zakręcie, a najbardziej cierpią klienci

2022-01-26 14:28 Paweł Czyżewski
Przez drożyznę Polakom zostaje coraz mniej pieniędzy w portfelu
Autor: SUPER EXPRESS Przez drożyznę Polakom zostaje coraz mniej pieniędzy w portfelu

Niesprzyjające warunki do prowadzenia firmy, sprawiają, że przedsiębiorcy ze Szczecina muszą odrabiać starty i rekompensować wyższe koszty działalności. W ostatecznym rozrachunku, zmiany jakie zachodzą w gospodarce odczuwa każdy z nas kupując chleb czy odwiedzając fryzjera.

Konsumenci zawsze są stratni, ponieważ są ostatnim, a jednocześnie pierwszym ogniwem w łańcuchu generowania przychodów dla firm. Jeżeli przedsiębiorstwo musi zwiększyć koszty związane z działalnością, to automatycznie przerzuca to wszystko w cenę, a cena uderza bezpośrednio w interesy konsumentów - tłumaczy Jarosław Korpysa z Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Prognozy na najbliższy czas nie są zbyt optymistyczne.

Mamy dość dużą inflację, a przy czynnikach związanych ze wzrostem cen energii i do tego z niestabilnością prawa wynikającego z "Polskiego Ładu", tworzy się niestabilność rynkowa, chaos rynkowy. A rynki nie lubią destabilizacji - dodaje prof. Korpysa. 

Wg zapowiedzi rządu, 1 lutego ma zacząć obowiązywać tarcza antyinflacyjna 2.0, kóra obniży podatek VAT m.in. na żywność i paliwo.

Jeszcze więcej utrudnień w Szczecinie. Al. Wyzwolenia częściowo zamknięta
Źródło: Gospodarka na zakręcie, a najbardziej cierpią klienci