Dom dla rodziny

i

Autor: ZBiLK

mieszkalnictwo

Duże rodziny mogą starać się o własne "m". Trwa nabór wniosków

2023-11-06 13:40

​Wystarczy umeblować i można mieszkać. W Szczecinie trwa nabór wniosków w ramach programu "Dom dla rodziny". Z oferty mogą skorzystać rodziny wielodzietne. Do wyboru są dwa czteropokojowe lokale wykończone pod klucz.

Dom dla rodziny - trwa nabór wniosków

W obecnym naborze ZBiLK  oferuje dwa wyremontowane mieszkania. Pierwszy lokal znajduje się na trzecim piętrze w kamienicy przy ulicy 5-go Lipca,  jego powierzchnia to 117,64 m2, lokal ma 4 pokoje i ogrzewanie z sieci miejskiej. Drugie mieszkanie położone jest na pierwszym piętrze w budynku przy ulicy Mazurskiej, powierzchnia to 135,87m2. Tutaj również do dyspozycji mieszkańców będą 4 pokoje ogrzewane przez sieć miejską.

- Program skierowany jest do rodzin, które mieszkają w Szczecinie minimum 3 lata i wychowują co najmniej pięcioro dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia, pod warunkiem, że uczą się lub studiują - wyjaśnia Tomasz Klek, rzecznik miasta do spraw mieszkalnictwa.

Dodatkowo najemcy powinni spełniać kilka warunków. Nie mogą posiadać tytułu prawnego to innego mieszkania, spełniać określone warunki dochodowe, nie mogą posiadać zadłużenia, a jeden z członków rodziny powinien posiadać stałe zatrudnienie.

Wypełnione wnioski są przyjmowane w siedzibie ZBiLKu przy ulicy Mariackiej do 17 listopada.

Źródło: Duże rodziny mogą starać się o własne "m". Trwa nabór wniosków