​Dostali 2,5 tysiąca dawek, wykorzystali mniej niż połowę. „Ostatnia Prosta” w Szczecinie

2021-06-07 7:20 Denver
Ostatnia Prosta w Szczecinie
Autor: 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie

Długi, czerwcowy weekend sprzyjał spacerom i… szczepieniom. W ciągu trzech dni w ramach akcji „Ostatnia Prosta” zespoły medyczne 109 Szpitala Wojskowego zaszczepiły przy Jasnych Błoniach 1160 osób.

Akcję szczepień w długi, czerwcowy weekend, od piątku do niedzieli zorganizowały wspólnie Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki i 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie. Przed przychodnią, na parkingu przy ulicy Piotra Skargi stanął specjalnie oznakowany kontener, w którym przez 9 godzin dziennie, od 9 do 18 trwały szczepienia jednodawkowym preparatem przeciwko Covid-19 Vaccine Janssen. Aby skorzystać z akcji nie trzeba się było wcześniej rejestrować, do zaszczepienia wystarczyło ukończone 18 lat.

Liczba wykonywanych szczepień była wprost proporcjonalna do chętnych.

- W piątek, kiedy część osób wyjechała z miasta a część była jeszcze w pracy, udało się zaszczepić ok. 270 osób. Ale już w sobotę do szczepienia zgłosiło się ponad 380 osób. Aby nie tworzyły się kolejki, zdecydowaliśmy się uruchomić drugą nitkę szczepień na terenie samej przychodni. Dwa zespoły medyków szczepiły także w niedzielę. Tego dnia udało się zaszczepić 510 osób - mówi rzecznik 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie Marcin Górka

Procedura szczepień przebiegała bardzo sprawnie. Osoby, które zgłaszały się, nigdy nie czekały dłużej niż godzinę. W wypełnianiu ankiet pomagali żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej i 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy pilnowali też porządku i zachowania odległości oraz przestrzegania wymagań sanitarnych w kolejce. Nad bezpieczeństwem akcji czuwała także policja.

Na akcję „Ostatnia prosta” 109 Szpital Wojskowy w Szczecinie otrzymał do wykorzystania 2,5 tys. dawek szczepionki przeciwko Covid-19 Vaccine Janssen.

- Pozostałe, nie wykorzystane podczas długiego weekendu szczepionki będą podawane w punkcie szczepień w przychodni przy ul. Piotra Skargi. Aby zaszczepić si≥ę jednodawkowym preparatem należy wcześniej wysłać mail na adres: szczepieniacovid@109szpital.pl lub zadzwonić pod numer 880 789 936 - dodaje rzecznik.

W województwie zachodniopomorskim zostało wykonanych już ponad milion szczepień.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.06.2021
Źródło: ​Dostali 2,5 tysiąca dawek, wykorzystali mniej niż połowę. „Ostatnia Prosta” w Szczecinie