Deszcz i wiatr ustaną, ale przełomu w pogodzie nie będzie [PROGNOZA POGODY]

2021-11-05 6:07 Paweł Czyżewski
pogoda Szczecin
Autor: Paweł Czyżewski

O poranku w Szczecinie cały czas pada i wieje, ale ta sytuacja ma się zmienić jeszcze przed południem. Nawet jeżeli z nieba polecą krople, to raczej spodziewajmy się przelotnych mżawek.

Ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązują do godziny 9, jednak warto być przygotowanym, że niesprzyjająca aura zostanie z nami nieco dłużej. Parasolki, a najlepiej kurtki i parasolki przeciwdeszczowe, mogą być przydatne także we wczesnych godzinach popołudniowych. Kawałek nieba - już wtedy gwieździstego - zobaczymy dopiero wieczorem. 

Temperatury jakie dziś zobaczymy na szczecińskich termometrach osiągną poziom maksymalnie 9 stopni. Odczuwalne wartości będą jednak niższe z powodu wiatru i dużej wilgotności powietrza. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, ale o poranku mocniejsza kawa jest jak najbardziej wskazana. 

Jesień na dobre rozgościła się w Szczecinie i w najbliższych dniach nie spodziewajmy się pogodowych przełomów. Weekend zapowiada się raczej pochmurnie i deszczowo. Dlatego planując czas wolny, warto wybierać zajęcia pod dachem i w cieple. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę maksymalna temperatura wyniesie 8 stopni. 

Gigantyczna huśtawka na dźwigozaurach wróciła do Szczecina
Źródło: Deszcz i wiatr ustaną, ale przełomu w pogodzie nie będzie [PROGNOZA POGODY]