Deptak Bogusława w Szczecinie nabierze kolorów i będzie tętnił życiem nie tylko nocą!

2021-06-04 8:59 Michał Zaręba
Deptak Bogusława Szczecin
Autor: ZBiLK Szczecin

Kolorowe iluminacje, dużo zieleni, wydarzenia i atrakcyjne oferty lokalnych restauratorów. Miasto ma propozycję uatrakcyjnienia Deptaku Bogusława i rozpoczyna konsultacje z restauratorami. Po sąsiedzku, w każdy wakacyjny weekend przestrzeń ul Rayskiego będzie zamykana dla ruchu aut i oddana lokalnej społeczności na organizację różnych aktywności.

W pierwszej kolejności jednak należy zadbać o czystość i bezpieczeństwo Deptaku. Poza tym konieczne są inwestycje, które uatrakcyjnią tę przestrzeń. Miasto planuje wprowadzić tam dużo różnorodnej zieleni w oryginalnej formie. A także chce zadbać o tę, która już tam rośnie. Jednym z rozwiązań, które może przyciągać uwagę, będzie bogata aranżacja kwiatowa, umieszczona na fontannie, która docelowo przeznaczona jest do rozbiórki. Poza tym na Deptaku ma się pojawić więcej elementów małej architektury (ławeczki, itp). Oprócz zieleni, ważną rolę będą odgrywać kolorowe iluminacje. Mają być one jedną z głównych atrakcji tej przestrzeni. Oświetlenie uruchamiane o stałej porze, ma się stać magnesem przyciągającym mieszkańców i turystów.

Oprócz większych i mniejszych inwestycji, które mają upiększyć Deptak, Miasto planuje również szereg cyklicznych wydarzeń oraz atrakcji, by go ożywić. Wśród nich są m. in:

  • Nowe otwarcie - Bogusława: Łączy nas kolor. W nawiązaniu do planowanych zmian na Deptaku planowana jest impreza dla rodzin. Wśród atrakcji mają być zabawy, teatrzyki, artystyczne animacje dla dużych i małych.
  • Kino na Leżakach Kultowe produkcje z dawnych lat wracają na ekran. Tym razem będzie je można zobaczyć w plenerowym kinie, które pojawi się w różnych częściach Szczecina. Jeden z seansów odbędzie się na Deptaku Bogusława.
  • Iluminacje. Włączenie Deptaku Bogusława jako jednego z przystanków 3. Edycji Festiwalu Iluminacji, która odbędzie się w sierpniu. Dzięki już istniejącemu oświetleniu budynków można stworzyć pokaż światło - muzyka.
  • Imieniny księcia Bogusława i Festiwal Dobrych Smaków. 23 września świętować będziemy imieniny słynnego ks. Bogusława. Z tej okazji Miasto zaprosi szczecinian na wycieczkę po smakach i szczecińskich specjałach. Wszystko we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Program zostanie wzbogacony o występy muzyczne, animacje dla rodzin.
  • Jarmark Bożonarodzeniowy Wydarzenie powiązane z klasycznym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym – jednak mające własny motyw przewodni – kolor i lokalna kuchnia. Ponownie Miasto zachęci gastronomików do stworzenia oferty specjalnej na jarmark i wyjścia z nią w przestrzeń Deptaku. 

Miasto inicjuje zmiany na Deptaku Bogusława we współpracy ze Szczecińskim TBS, które jest jego użytkownikiem i przy wsparciu Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Porwałem córkę żeby ją leczyć
Źródło: Deptak Bogusława w Szczecinie nabierze kolorów i będzie tętnił życiem nie tylko nocą!