Był zamknięty od 13 lat, teraz ponownie będzie witał gości

2023-02-07 12:07 Julia Nogalska
Zajazd Szmaragd
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Mowa o zajeździe nad jeziorem Szmaragdowym. Województwo Zachodniopomorskie i Gmina Miasto Szczecin zawarły umowę 10-letniej dzierżawy budynku.

Zajazd "Szmaragd" znów będzie czynny. Co powstanie na miejscu?

Odrestaurowany "Szmaragd" będzie siedzibą Zespołu Parków Krajobrazowych. Dodatkowo znajdzie się tu centrum edukacyjne i baza noclegowa. W planach jest także otwarcie gastronomii. Ma to pozwolić na organizowanie tak zwanych "zielonych szkół" i zajęć dla dzieci.

- Pomorze Zachodnie jest pełne przyrodniczych skarbów. Nasze Parki Krajobrazowe, jako instytucja, bardzo aktywnie działają na rzecz ochrony tych naturalnych zasobów. Prowadzą też bogatą działalność edukacyjną, turystyczną, rekreacyjną. Jestem przekonany, że zajazd Szmaragd stanie się nowoczesnym centrum edukacji ekologicznej. Że odbywające się tam wydarzenia będą przyciągały mieszkańców całego regionu - podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Obiekt był zamknięty od 2010 roku. Prace budowlane wykonała Gmina Miasto Szczecin jako właściciel nieruchomości. Zajazd przy ulicy Kopalnianej w Szczecinie ma być dostępny dla odwiedzających jeszcze w tym roku.

Źródło: Był zamknięty od 13 lat, teraz ponownie będzie witał gości