festiwal czytania

i

Autor: fot. materiały organizatora

kultura

Będą głośne nazwiska ​i znane utwory. Festiwal Czytania znów w Książnicy

2023-11-09 13:04

Przed nami XI edycja Festiwalu Czytania w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Wydarzenie rozpocznie się w piątek - 24 listopada i potrwa do niedzieli. Gwiazdy odczytają fragmenty reportaży, powieści, ale i bajek dla najmłodszych. Co znajdziemy w programie?

Festiwal Czytania znów w Książnicy Pomorskiej. Program

Ponad 20 spotkań z cenionymi twórcami. To gratka dla wszystkich książkomaniaków, ale i okazja do poznania ciekawych i cenionych tytułów. Festiwal Czytania rozpocznie się 24 listopada i potrwa 3 dni. Podczas wydarzenia dowiemy się też kto zdobędzie Nagrodę Literacką Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Jantar". NIe zabraknie stałych elementów, ale i ciekawych nowości.

 - Mamy takie punkty stałe, gdzie czytamy literackiego Nobla, ale i punktem stałym jest też nasz gość; Krystyna Czubówna, która co roku pojawia się na naszym wydarzeniu. Naszym gościem będzie Inga Iwasiów i ten festiwal otworzy swoją nową książką "Późne życie". Bardzo cieszy nas fakt, że po latach znów będzie okazja, aby spotkać Martynę Jakubowicz, ale w nieco innej roli, nie wokalistki, tylko w roli autorki książki. Jej "Trudna sztuka latania" jest taką jej biografią i to moment, w którym możemy poznać artystę z innej strony. Udało nam się też umówić spotkanie z Mikołajem Łozińskim, Martą Abramowicz czy Wojciechem Tochmanem - wymienia Piotr Muszyński, pomysłodawca festiwalu.

W programie znajdą się również propozycję dla najmłodszych słuchaczy. Maciej Makowski odczyta Baśnie Andersena, a Agnieszka Żulewska przybliży Przygody Pippi. W tym roku zaplanowano kilka wydarzeń towarzyszących. Głośne czytanie odbędzie się też w Stargardzie, Policach i Połczynie - Zdroju.

Podczas festiwalu dowiemy się też kto otrzyma Nagrodę Literacką "Jantar". Uroczystą galę zaplanowano na 25.11. Nominowani to Jolanta Aniszewska, Nina Igielska, Jarek Skurzyński. Cały program Festiwalu Czytania znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Będą głośne nazwiska ​i znane utwory. Festiwal Czytania znów w Książnicy