Akcja Znicz

i

Autor: KMP Koszalin/RD KWP Szczecin

Akcja "Znicz": Było bezpieczniej niż dwa lata temu

2021-11-02 14:42

Dobiegają końca policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie Wszystkich Świętych. W naszym regionie było spokojnie. Doszło do kilku wypadków, na szczęście nikt nie zginął. Nie odnotowaliśmy również długotrwałych, poważniejszych utrudnień w ruchu na głównych trasach województwa.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie podsumowała akcję „Znicz”. Przez ostatnie cztery dni doszło do pięciu wypadków, w których pięć osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 239 kolizji drogowych. Nie zabrakło również kierowców na tak zwanym podwójnym gazie:

- W roku bieżącym, w omawianych dniach, policjanci zatrzymali łącznie 88 osób prowadzących auta pod wpływem alkoholu, 17 kierowców po spożyciu alkoholu oraz 12 pod działaniem środków odurzających. Ci kierowcy usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat - mówi Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dla porównania, w 2019 roku w Zachodniopomorskiem odnotowano 9 wypadków w których 12 osób zostało rannych a jedna zginęła

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewko" w Szczecinie
Źródło: Akcja "Znicz": Było bezpieczniej niż dwa lata temu