Autor: pixabay.com

Move Federation - ZASADY. O co chodzi w nowej federacji?

2022-11-19 15:57

Move Federation to nowe piłkarskie przedsięwzięcie, w którym biorą udział polscy influencerzy, gwiazdy muzyki i internetowi twórcy. O co chodzi w federacji? Jakie są zasady gry? Z ilu osób składają się drużyny? Najważniejsze informacje na temat Move Federation, znajdziecie poniżej. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Move Federation to pierwsza w Polsce federacja piłkarska, w której główną rolą odgrywać będą znani influencerzy i nie tylko. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 19 listopada 2022 roku w Arenie Gliwice, a na boisku zobaczymy między innymi Natalię Karczmarczyk, Kacpra Błońskiego, rapera BRO, Kubańczyka, czy też Wojtka Golę - znanego z federacji Fame MMA. Okazuje się, że to właśnie organizacja Fame MMA ze współpracy z Kanałem Sportowym postanowili stworzyć zupełnie nowy projekt, jakim jest właśnie Move Federation. Nie będą to walki w oktagonie, do czego Polacy są ostatnio mocno przyzwyczajeni, lecz gra w piłkę nożną. Jakie są zasady gry Move Federation? Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport na świecie, a jej zasady znają niemal wszyscy. W nowej federacji będzie jednak całkiem inaczej. Nie dość, że mecze będą trwały o wiele krócej niż prawdziwe starcie piłkarzy, to jeszcze będą obowiązywały całkiem inne zasady!

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Move Federation - ZASADY gry

Jakie są zasady gry w Move Federation? Podczas tego przedsięwzięcia mecz piłki nożnej wcale nie będzie taki oczywisty. Zawodnicy na gali Move Federation będą grać na hali na boisku w kształcie owalu o wymiarach 20x45 metrów, natomiast bramki będą miały rozmiar 4 m szerokości i 2,44 m wysokości. Dodatkowo na boisku nie zobaczymy linii bocznych i końcowych, ścian i band dookoła boiska. Oznacza to, że gra będzie płynna bez wyrzutów z autu i rzutów rożnych, a dodatkowo nie będą możliwe zmiany zawodników. Nie ma "spalonego", a dodatkowo zawodnicy oprócz bramkarza nie mogą "murować bramki" by zapobiec jej utracie. Mecze na gali Move Federation będą trwać 20 minut - 10 minut każda połowa. Między jedną połową, a drugą będzie także 5 minutowa przerwa. Warto również wiedzieć, że każda drużyna będzie mogła jednorazowo wywołać superbohatera. Jest to zawodnik z dużymi umiejętnościami, który na boisko będzie mógł wejść na 120 sekund.