Hymn, nowa trasa i grawer na mecie. Znamy szczegóły 9. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie

i

Autor: W. Kasza

Znamy szczegóły 9. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie

2021-11-05 15:12

Rzeszowska Dycha w tym roku prowadzić będzie m.in. przez ulicą Kościuszki, Jagiellońską, Hetmańską i Bulwarami. Start i meta w tym roku na Rynku. Zawodnicy zaś pobiegną w trzech seriach, pierwsza sygnał do startu usłyszą punktualnie o 11.11. Także w tym roku Rzeszowska Dycha będzie miała wymiar charytatywny

Kolejna edycja Biegu Niepodległości tuż tuż. Podobnie, jak w poprzednich latach, Rzeszowska Dycha rozegrana zostanie na ulicach miasta - nowością będzie jednak miejsce startu i mety, które po raz pierwszy w historii biegu, zlokalizowane będzie w sercu miasta, czyli na płycie Rynku. W tym roku trasa imprezy będzie wiodła m.in. ulicą Kościuszki, Jagiellońską, Hetmańską oraz rzeszowskimi Bulwarami.

Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 1500 biegaczy. Wszyscy podzieleni będą na trzy grupy według czasu, w jakim są w stanie pokonać 10-kilometrowy dystans. Jako pierwsi, punktualnie o 11.11 sygnał do startu usłyszą ci, którzy wiedzą, że są w stanie pokonać trasę poniżej 47 minut. Trzy minuty później na starcie zameldują się zawodnicy z drugiej tury, których czas biegu się wahał od 47 do 54 minut. Pozostali przy linii staną jako grupa trzecia.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne oficjalnie otwarte! Kiedy pierwsze zawody?

Rzeszowska Dycha będzie miała wymiar charytatywny

Także w tym roku Rzeszowska Dycha będzie miała wymiar charytatywny- wybieganymi kilometrami będzie można wesprzeć potrzebujące wsparcia maluchy.

- (…) W tym roku pieniądze z akcji zostaną przeznaczone dla potrzebujących chorych dzieci – Rozalki i Patryka. To będzie już 29 i 30 dziecko, które dzięki hojności banku będzie mogło liczyć na pomoc – powiedział Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia „Rzeszów Biega”.

Przed startem imprezy zaplanowana jest rozgrzewka, którą poprowadzi olimpijka Matylda Kowal, odśpiewany zostanie także hymn. Na każdego zawodnika na mecie będzie czekał pamiątkowy medal, na którym będzie można wygrawerować swoje imię i nazwisko oraz czas, w jakim pokonany został dystans 10 km.

Ogród Świateł Lampa Aladyna już otwarty!

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Źródło: Szczegóły 9. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie