Zabawa zakończyła się tragedią. 14-latek wszedł na słup energetyczny! Porażony prądem spadł z kilku metrów

2021-08-25 12:37 af A.I
Zabawa zakończyła się tragedią. 14-latek wszedł na słup energetyczny! Porażony prądem spadł z kilku metrów
Autor: Oliver Peters

Zabawa skończyła się tragedią. W Racławówce pod Rzeszowem 14-latek wspiął się na słup energetyczny i został porażony prądem. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Jak ustaliła policja, młody mężczyzna stanął na podeście serwisowym i tam miał dotknąć kabla. Spadł z wysokości kilku metrów!

Wczoraj około godz. 20.30, policjanci zostali zawiadomieni o porażeniu prądem młodego mężczyzny, który miał wejść na słup energetyczny. Skierowany na miejscu patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu. - Okazał się nim 14-latek z powiatu rzeszowskiego - informują rzeszowscy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: PIOTRÓWKA: Ciągnik z pługiem przygniótł 62-latka. To kolejny taki wypadek w regionie!

14 latek dotknął kabla

Jak wstępnie udało się ustalić mundurowym, 14-latek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy. Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala. Pracownicy Posterunku Energetycznego Rzeszów zabezpieczyli stację przesyłową. Mundurowi ustalili świadków i będą wyjaśniali szczegółowe okoliczności tego wypadku.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Źródło: Zabawa zakończyła się tragedią. 14-latek wszedł na słup energetyczny! Porażony prądem spadł z kilku metrów