Z podkarpackiej Jasionki do Hiszpanii i Portugalii! Są nowe propozycje na „Wakacje 2022”!

2021-11-15 15:07 wk A.I
Gdzie pojechać na ciepły urlop w zimie? W tych krajach słońce świeci przez cały rok!
Autor: pixelRaw Gdzie pojechać na ciepły urlop w zimie? W tych krajach słońce świeci przez cały rok!

Port Lotniczy Rzeszów Jasionka dołącza do grona lotnisk, z których będzie można polecieć do słonecznej Portugalii i Hiszpanii. Podczas konferencji prasowej na lotnisku przedstawione zostały nowe wakacyjne destynacje, do których mieszkańcy Podkarpacia będą mogli wyruszyć w następne lato.

Wakacje 2022 z wylotem z Rzeszowa zapowiadają się bardzo obiecująco. Do oferowanych wcześniej połączeń m.in. do Turcji, Grecji czy Bułgarii dołożone mają zostać kolejne, słoneczne destynacje. Tymi są hiszpańska Majorka, należącą do archipelagu Wysp Kanaryjskich Fuertaventura oraz portugalska Madera.

- To szczególny moment dla naszego Lotniska Rzeszów–Jasionka, dlatego że te nowe połączenia czarterowe są największą ofertą w historii naszego portu lotniczego. Dzięki tym nowym kierunkom wyjdziemy poza pewne ramy dominujące w porcie Rzeszów–Jasionka. Naszym celem powinno być dążenie do jeszcze bardziej atrakcyjnych słonecznych destynacji. To jest cel zarządu portu lotniczego Jasionka i to w tę stronę powinny iść nasze plany na wakacje 2022 i nie tylko – mówił prezes Adam Hamryszczak.

Madera, Fuertaventura i Majorka będą połączeniami czarterowymi. - Postanowiliśmy wprowadzić destynacje z tzw. wyższej półki. (…) Jako pierwsi wprowadziliśmy do oferty takie kierunki, które 15 lat temu były zupełnie nieznane-jak Fuertaventura czy Lanzarote - mówił prezes.

Zapytany wtedy o nazwy Wysp Kanaryjskich, które przeciętny Polak odwiedziłby: - Grand Canaria i Teneryfa, a okazało się, że są też inne fajne wyspy, świetnie przygotowane na przyjęcie turystów. (…) Madera do tej pory oferowana była przez nas m.in. w Warszawie, Katowicach czy Poznaniu, teraz do tego grona dołącza Państwa Port. (…) Polacy uwielbiają latać na Maderę- uwielbiają jej klimat, roślinność I meiszkających tam ludzi (...)- mówił Piotr Henicz, wiceprezes Zarządu ITAKA.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Przy dwóch szkołach pojawią się wiaty na rowery

Wprowadzone loty mogły być już wcześniej

Loty m.in. z Jasionki na Wyspy Kanaryjskie planowane były już wcześniej - możliwości skorzystania ze słonecznych destynacji pokrzyżowała jednak pandemia. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl zaś podkreślał, że nowe wakacyjne połączenia to krok w stronę rozwoju turystycznego dla regionu.

- Zaczęliśmy myśleć o wakacjach i o urlopach, chociaż za oknem jest wciąż chłodno, ale myślę, że tak należy działać: myśleć przyszłościowo. Zarząd portu lotniczego planuje, jak zwiększyć ilość pasażerów i jak poszerzyć możliwości lotniska. Zarząd Województwa Podkarpackiego jako współudziałowiec też szuka nowych dróg, aby zwiększyć kolejne obszary rozwoju. Dziękuję za inicjatywę Itaki i zapraszam mieszkańców Podkarpacia do skorzystania z możliwości, jakie dają nam nowe połączenia - mówił marszałek województwa podkarpackiego

Wakacje 2022 to także bezpośrednie połączenia m.in. na grecką wyspę Rodos czy bułgarskie Burgas.

Na skwerze w centrum Bydgoszczy zakochani mogą już wieszać kłódki

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Z podkarpackiej Jasionki do Hiszpanii i Portugalii! Są nowe propozycje na „Wakacje 2022”!