W gminie Korczyna powstaną ekstremalne trasy zjazdowe dla miłośników MTB!

2021-04-15 13:04 wk A.I
GM. KORCZYNA: Powstaną ekstremalne trasy zjazdowe dla miłośników MTB!
Autor: Pixabay.com

Nowe trasy zjazdowe mają zostać wytyczone i oznakowane do końca maja tego roku. Trasy przygotują wspólnie gmina Korczyna i Nadleśnictwo Kołaczyce. Długość kompleksu odcinków do górskiej jazdy szacowana jest na około 2-3 km.

Chodzi o teren atrakcyjny turystycznie w Czarnorzekach, gdzie obserwujemy dużą aktywność rowerzystów MTB. To oni jeżdżąc tamtędy wytyczyli kilka różnej trudności i długości ścieżek. Pojawiła się więc w tym roku inicjatywy ze strony gminy i Nadleśnictwa, by „ucywilizować” te trasy dla rowerzystów, wytyczyć je i dodatkowo oznaczyć ich przebieg, by ten był znany także pieszym, którzy również w tamtym rejonie się pojawiają i wędrują- mówi Wojciech Tomkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Mają być gotowe w maju

Nowe trasy zjazdowe mają zostać wytyczone i oznakowane do końca maja tego roku. Powstające ścieżki będą kompleksem trzech różnych tras i jednej trasy powrotnej. Ich początek będzie wyznaczony przy drodze gminnej z Czarnorzek do Korczyny, w rejonie pasma skał o nazwie Sokoli Grzbiet, w pobliżu otwartych w zeszłym roku tras wspinaczkowych.

Co warto dodać, to to, że ich oficjalne udostępnienie w sierpniu ubiegłego roku, okrzyknięte zostało głosami internautów polsko-słowackim „Wydarzeniem Roku”. W ramach transgranicznego projektu wyznaczonych zostało wówczas kilkadziesiąt dróg wspinaczkowych na skałach usytuowanych pomiędzy Zamkiem Kamieniec a Wieżą Widokową, zainstalowane zostały także punkty asekuracyjne i oznaczenia.

Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Źródło: W gminie Korczyna powstaną ekstremalne trasy zjazdowe dla miłośników MTB!