W Dukli TIR wjechał w drzewo. Są utrudnienia! Trudne warunki na drogach!

W Dukli TIR wjechał w drzewo. Są utrudnienia! Trudne warunki na drogach!
Autor: Viktoriya/Canva/FB

W nocy po godzinie 1.00 w Dukli doszło do poważnego wypadku. Kierowca TIR-a stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu trwają prace nad przywróceniem ruchu w Dukli. Utrudnienia mogą potrwać przez kilka godzin! Na podkarpackich drogach panują trudne warunki do jazdy!

Trwa wyciąganie TIR-a wraz z naczepą w Dukli, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Do kolizji doszło jeszcze po pierwszej w nocy – kierowca stracił panowanie nad samochodem na śliskiej drodze, wpadł w poślizg, uderzył w drzewo i tym samym zablokował cały pas ruchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale w centrum Dukli, gdzie doszło do wypadku, są utrudnienia. Ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze nawet przez 2,5 godziny.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w kursach MPK w okresie świątecznym! Sprawdź rozkład jazdy

Trudne warunki na drogach!

W ostatnich dniach, ale także w nocy spadło dużo śniegu i jest niebezpiecznie na drogach. Na Podkarpaciu przejezdne są wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie, ale jazdę na niektórych utrudnia błoto pośniegowe i warstwa zajeżdżonego śniegu. W okolicach Ustrzyk Dolnych intensywnie pada śnieg i mocno wieje wiatr. Drogi są bardzo śliskie. Tak samo jak w rejonie Łańcuta – tu drogi są czarne mokre, miejscami zabielone z błotem pośniegowym. Mocno śnieg sypie także w rejonie Mielca i Stalowej Woli. Tutaj drogi są białe. Na pewno warto zdjąć nogę z gazu.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku
Źródło: W Dukli TIR wjechał w drzewo. Są utrudnienia! Trudne warunki na drogach!