W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim dobra pogoda na turystykę!

2021-06-07 9:12 Arkadiusz Iskierka PAP.
W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim dobra pogoda na turystykę!
Autor: Pixabay.com

W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim w poniedziałek rano są dobre warunki do uprawiania turystyki. - Trzeba jednak pamiętać, że w ciągu dnia mogą pojawić się burze" – powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec. W razie burzy należy omijać otwartych przestrzeni. Pamiętajcie o rzeczach, które trzeba ze sobą zabrać!

W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim w poniedziałek rano są dobre warunki do uprawiania turystyki. Jeżeli ktoś przedłużył sobie długi weekend, albo właśnie odpoczywa na urlopie to mamy dobre wiadomości pogodowe. Jak zaznaczył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec "wszędzie jest bezwietrznie i słonecznie". "Rano w Ustrzykach Górnych i w Cisnej temperatura powietrza wynosiła 14-15 stopni Celsjusza" – mówił.

Zwrócił jednak uwagę, że w ciągu dnia w górach mogą wystąpić burze. W ich trakcie należy unikać otwartych przestrzeni. "W żadnym przypadku nie chronić się pod pojedynczymi drzewami oraz nie zostawać na graniach" – zauważył ratownik.

CZYTAJ TAKŻE: Od dzisiaj szczepienia osób w wieku 12-15. Jak rejestrować na szczepienie?

Co ze sobą zabrać na wycieczkę?

Na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje oraz naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację "Ratunek".

Na niektórych szlakach górskich można spotkać żmije. "Otrzymujemy już sygnały o ich pojawieniu się" - przypomniał ratownik GOPR

Kłusownik zabił mi klacz i osierocił źrebaka

Nowe testy sprawnościowe do policji jak dla 10-latka? Czy dałbyś/dałabyś radę??

Pytanie 1 z 8
MĘŻCZYŹNI: Rzut oburącz piłką o wadze 3 kg. Ile metrów muszą rzucić mężczyźni?
Nowe testy sprawnościowe do policji jak dla 10-latka? Czy dałbyś/dałabyś radę??
Źródło: W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim dobra pogoda na turystykę!