Tour de Pologne w Rzeszowie. W mieście trwają przygotowania! [WIDEO]

2021-08-11 12:43

W środę, 11 sierpnia startuje 3 etap Tour de Pologne. Kolarze wyjadą na trasę o godzinie 13:00 z sanockiego rynku. Najszybsi zawodnicy powinni przekroczyć linię mety około godziny 18:20, która jest zlokalizowana w Rzeszowie na ul. Cieplińskiego. Sprawdziliśmy jak wyglądają przygotowania w stolicy innowacji.

Meta 3. etapu Tour de Pologne będzie miała miejsce dzisiaj w Rzeszowie. Już o godzinie 10:00 pełną parą ruszyły przygotowania. Pogoda, jak na razie nie przeszkadza organizatorom. Przez chmury przebija się słońce, a temperatura jest wręcz idealna, bo termometry wskazują 23 stopnie. Zapowiada się udany dzień z wielkimi sportowymi emocjami w tle!

CZYTAJ TAKŻE: Dziś spore utrudnienia w Rzeszowie! W środę meta trzeciego etapu Tour de Pologne na ul. Cieplińskiego

Trwają przygotowania do wjazdu kolarzy

Ulice Cieplińskiego i Lisa-Kuli zostały już wyłączone z ruchu. Są stawiane bandy, dmuchane balony, sceny, telebimy, trybuny, a operatorzy montują swoje kamery na statywach. Powoli pojawiają się pierwsi kibice, którzy z wielką niecierpliwością czekają na swoich ulubieńców. Będąc na miejscu można było zauważyć zdezorientowanych kierowców, nie obyło się bez interwencji policji, którzy mieli i będą mieć dzisiaj ręce pełne roboty. W stolicy innowacji można wyczuć w powietrzu atmosferę sportowego święta, a najlepsze dopiero przed nami.

Którędy pojadą kolarze?

Warto dodać, że 3 etap jest nie tylko wyjątkowy przez to, że biegnie ulicami Podkarpacia, ale także należy wspomnieć, że jest to najdłuższy etap całego Tour de Pologne. Jego długość wynosi, aż 226 kilometrów. Przed zawodnikami nie lada wyzwanie. Do Rzeszowa wjadą ulicą Św. Rocha o godz. 18.17.  Dalej kolarze pojadą ulicami:

  • Niemierskiego
  • Niepodległości
  • Kopisto

Kolejne ulice czyli  most Zamkowy, plac  Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego, ponownie Lisa Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto, ponownie most Zamkowy, Lisa Kuli i Cieplińskiego tworzą pętlę finiszową etapu. Metę, zlokalizowaną na al. Cieplińskiego kolarze powinni osiągnąć o. godz. 18.33.

Rzeszów: Przygotowania do mety 3. etapu Tour de Pologne!
Sonda
Ogladasz Tour de Pologne w telewizji lub na żywo w swojej miejscowości?
Źródło: Tour de Pologne w Rzeszowie. W mieście trwają przygotowania! [WIDEO]