PODKARPACKIE. To ostatni dzwonek, żeby odebrać 300 złotych na wyprawkę szkolną

i

Autor: pixabay

To ostatni dzwonek, żeby odebrać 300 złotych na wyprawkę szkolną!

2021-11-18 14:37

Za nami kolejny miesiąc nauki. Jednak tym rodzicom, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o 300 złotych na szkolną wyprawkę, przypominamy, że termin mija wraz z końcem tego miesiąca. To ostatni dzwonek, żeby odebrać dodatkowe pieniądze! Jak złożyć wniosek?

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu "Dobry Start". W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia - informuje Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu. ZUS na Podkarpaciu wypłacił już ponad 72 mln zł na 240 tys. dzieci w ramach programu "Dobry Start".

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Autobus Ciepła kursuje po stolicy Podkarpacia! Gdzie ma przystanki?

Kto może się starać o 300 plus?

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia). Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy
Źródło: To ostatni dzwonek, żeby odebrać 300 złotych na wyprawkę szkolną!