Sześciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia! Tylu wpadło w powiecie przemyskim

Sześciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia! Tylu wpadło w powiecie przemyskim
Autor: KMP Białystok Sześciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia! Tylu wpadło w powiecie przemyskim

Policjanci na terenie powiatu przemyskiego prowadzili wczoraj działania „Trzeźwe popołudnie”. Ich zadaniem było skontrolowanie maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas działań przebadano 912 kierujących. Pięciu z nich było nietrzeźwych, a jeden był w stanie po spożyciu alkoholu.

Wczoraj policjanci na terenie powiatu przemyskiego kolejny raz badali stan trzeźwości kierowców. Tym razem działania odbyły się w godzinach popołudniowych. Tuż po godz. 14, policjanci ustawiali punkty kontrolno-blokadowe. - Niestety nadal niektórzy użytkownicy dróg nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie, może doprowadzić do tragedii, nie odstraszają ich również wysokie i surowe kary – czytamy na stronie przemyskiej policji. W trakcie działań skontrolowano 912 kierujących. Okazało się, że pięciu z nich było nietrzeźwych, a jeden znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

CZYTAJ TAKŻE: Był tak pijany, że zasnął za kierownicą. Miał prawie 4 promile!

Łącznie sześciu nietrzeźwych kierowców w jeden dzień!

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej na ul. Buszkowickiej w Przemyślu. Okazało się, że 68-letni mieszkaniec powiatu, kierował peugeotem, mając 0,52 promila alkoholu w organizmie.  Kolejnym nietrzeźwym okazał się kierujący volkswagenem w miejscowości Żurawica na ul. 3-go Maja. 70-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierował pojazdem, mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Następnego kierującego policjanci zatrzymali na ul. Krakowskiej w Przemyślu. 48-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował audi, mając w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.   Czwarty nietrzeźwy został skontrolowany w miejscowości Żurawica, kierował audi mając w organizmie 1,62 promila alkoholu. W trakcie czynności okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego posiada aktualny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, obowiązujący do września 2023 roku.

Ostatni nietrzeźwy skontrolowany był na ul. Sanockiej w Przemyślu. 51-letni mieszkaniec Przemyśla kierował osobowym Jeepem, w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo na ul. Krakowskiej w Przemyślu skontrolowano kierującego renaultem.36-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego znajdował się po użyciu alkoholu, jego wynik badania wykazał prawie 0,4 promila alkoholu.

Kleszcze. Sprawdź, jak je przechytrzyć

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Sześciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia! Tylu wpadło w powiecie przemyskim