Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego członka grupy przestępczej

2021-06-08 13:03 Arkadiusz Iskierka PAP.
Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego członka grupy przestępczej
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Straż graniczna zatrzymała 41-letniego Ukraińca poszukiwanego przez służby niemieckie Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej towary z Bliskiego Wschodu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, poszukiwanego obywatela Ukrainy zatrzymano w poniedziałek w Korczowej, w czasie odprawy granicznej na wjazd do Polski. - W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Tamtejsze służby wydały za nim ENA z wnioskiem o aresztowanie i przekazanie w ramach ekstradycji – przekazała mjr Pikor.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Ulica Morgowa będzie poszerzona! Przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu

Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Rzeczniczka dodała, że mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującym się przemytem na dużą skalę towarów z krajów Bliskiego Wschodu oraz wprowadzaniem ich na rynek europejski.

"Działalność grupy spowodowała straty wielu milionów euro dla budżetu Niemiec. Za popełnione przestępstwa cudzoziemcowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności" – powiedziała rzeczniczka BiOSG.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?
Źródło: Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego członka grupy przestępczej