Sanok: Zniszczyli wiatę przystankową. Nastolatek groził policjantom!

Do zniszczenia wiaty przystankowej doszło w Sanoku. Sprawcami okazali się 18 i 22-letni mieszkańcy powiatu sanockiego. Obaj mężczyźni byli pijani. Młodszy dodatkowo odpowie za znieważenie i zmuszanie policjantów do odstąpienia od interwencji. Dodatkowo agresywny nastolatek nie zgodził się na badanie alkomatem.

We wtorek po godz. 20, dyżurny sanockiej komendy został powiadomiony, że dwóch młodych mężczyzn wybija szyby wiaty przystankowej w Sanoku. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Mundurowi zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 18 i 22 lat. Kiedy mundurowi wykonywali swoje czynności, 18-latek znieważył interweniujących funkcjonariuszy, co więcej groźbami chciał zmusić policjantów do odstąpienia od podjęcia interwencji.

CZYTAJ TAKŻE: Powrót obostrzeń w TYCH województwach. Pięć miejsc na liście! Które regiony będą zamknięte?

Obaj byli pijani

Mężczyźni w trakcie zatrzymania byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 22-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast młodszy z mężczyzn nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.   Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 3000 złotych.

Uderzenie specgrupy w pseudokibiców
Źródło: Sanok: Zniszczyli wiatę przystankową. Nastolatek groził policjantom!