SANOK: Łączą czytanie i sztukę. W galerii podziwiać można artystyczne ławki, prowadzona jest też zbiórka książek

i

Autor: Facebook.com/ Miasto Sanok

SANOK: Trwa Zaczytana Wystawa i zbiórka książek w Galerii Sanok

2021-12-03 9:37

W Galerii Sanok trwa Zaczytana Wystawa i zbiórka książek! Przeczytane już tytuły, wydane po 2000 roku, można przynieść do galerii, a te przekazane zostaną na rzecz podopiecznych sanockiego Domu Pomocy Społecznej Światło Nadziei. Akcja potrwa do 16 grudnia.

Zaczytana Wystawa to nic innego, jak kolejna odsłona organizowanej przez Fundację Zaczytani.org. akcji, która łączyć ma czytelnictwo ze sztuką. Każda z wystawionych w sanockiej galerii ławek, poza kreatywną wizją artysty na dany temat, ma też kod QR, dzięki któremu pobrać można darmowy audiobook. W Sanoku miłośnicy książek znajdą w sumie osiem eksponatów. Wśród Zaczytanych Ławek znaleźć można m.in. Ławkę Wisławy Szymborskiej, Pana Kleksa, Mistrza i Małgorzaty, Ławkę Mózg czy Ławkę Przytulankę.

CZYTAJ TAKŻE: Magiczna zima w Rzeszowie już od soboty. Co będzie się działo? [PROGRAM]

Trwa również zbiórka książek

Wystawa to jednak nie wszystko. Poza ekspozycją, prowadzona jest także zbiórka książek, które przekazane zostaną na rzecz podopiecznych sanockiego Domu Pomocy Społecznej Światło Nadziei. Przynosić można zarówno książki nowe, jak również używane, ale w dobrym stanie i wydane po 2000 roku. Z zebranych lektur utworzona zostanie Zaczytana Biblioteka.

- Zaczytana Biblioteka nie jest zwykłą wypożyczalnią książek. To księgozbiór oparty na idei bookcrossingu. Podopieczni danej placówki– inaczej niż w zwykłej bibliotece– mogą zabierać ze sobą ulubione pozycje, a Fundacja Zaczytani.org stale uzupełnia zbiory – mówi Michał Stępień, członek zarządu fundacji.

Czytelnicza akcja w Sanoku potrwa do 16 grudnia.

Chcą wesprzeć edukację dzieci w Ugandzie
Sonda
900 plus zamiast 500 plus to dobry pomysł?
Źródło: SANOK: Trwa Zaczytana Wystawa i zbiórka książek w Galerii Sanok