„Sadzimy Rzeszów” po raz drugi. Spacer z prezydentem już w najbliższą sobotę!

2021-11-18 14:44 wk A.I
„Sadzimy Rzeszów” po raz drugi. Spacer z prezydentem i urzędnikami już w najbliższą sobotę!
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Szykuje się druga odsłona „Sadzimy Rzeszów”. Podobnie, jak za pierwszym razem - pokazane zostaną miejsca, w których planowane są nowe nasadzenia. Swoje „typy” będą mogli wskazać także mieszkańcy. Spacer w sobotę rozpocznie się o godzinie 10.00 w Parku Niezapominajki przy ul. Wiktora.

Pierwszy spacer pod hasłem „Sadzimy Rzeszów” odbył się 6 listopada. To właśnie wtedy zainteresowani zielenią w mieście rzeszowianie, wspólnie z prezydentem Konradem Fijołkiem oraz pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej, przeszli ulicami Śródmieścia, wskazując 25 miejsc, w których chcieliby widzieć nowe rośliny. Drugi spacer odbędzie się już niebawem! 

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Autobus Ciepła kursuje po stolicy Podkarpacia! Gdzie ma przystanki?

Gdzie wybrano miejsca dla nowych drzew?

Najwięcej z nich posadzonych zostanie na skwerze przy ul. Moniuszki. - Z ciekawszych gatunków – przy ul. Dekerta pojawi się jarząb mączny, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą tulipanowce i miłorzęby. Nasadzenia we wskazanych przez mieszkańców miejscach pojawią się w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością i donice kwietne. Miejsce dla rabat i ustawienia donic także wskazali rzeszowianie - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Trasa sobotniego spaceru zaś będzie wiodła od Parku Niezapominajki przy ul. Wiktora, m.in. przez park i ulicę Błogosławionej Karoliny, do terenów rekreacyjnych na ul. Odrzykońskiej. Drugie zaplanowane przez prezydenta spotkanie z mieszkańcami rozpocznie się o godzinie 10.

Bakalie – skąd się wzięły, co warto o nich wiedzieć?

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Źródło: „Sadzimy Rzeszów” po raz drugi. Spacer z prezydentem już w najbliższą sobotę!