RZESZOWSKIE JUWENALIA 2022. Kierowcy liczcie się jutro z utrudnieniami w ruchu!

i

Autor: Materiały prasowe/ Archiwum KMP Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia 2022. Będą utrudnienia w ruchu!

2022-05-05 14:02

Rzeszowskie Juwenalia po dwóch latach przerwy powracają! A to spowoduje utrudnienia w ruchu. Barwny Korowód przejdzie m.in. ulicą Matejki, Grunwaldzką, aleją Piłsudskiego, Cieplińskiego i Dąbrowskiego. Dwie pierwsze ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu, na pozostałych zajęty będzie jeden pas ruchu.

Po pandemicznej przerwie do miasta wraca studenckie święto, czyli Rzeszowskie Juwenalia. Te przypomnijmy, trwać będą na Miasteczku Politechniki Rzeszowskiej od 6 do 7 maja. Podczas imprezy zagrają m.in. Kękę, Białas, Hunter, Enej i Happysad. Funkcjonować będzie też scena klubowa, strefa gastro i strefa bungee. Całość imprezy zaś zainauguruje Barwny Korowód, który z rzeszowskiego Rynku przejdzie na Miasteczko Politechniki Rzeszowskiej.

ZDROWY KOKTAJL KASI WĘSIERSKIEJ [ASMR] | ESKA XD - Fit vlog #48

Jutro będą utrudnienia w ruchu!

Tym samym, kierowcy liczyć muszą się jutro z utrudnieniami na drogach Rzeszowa. Po oficjalnym przekazaniu symbolicznych kluczy do miasta Korowód w stronę uczelni przejdzie ulicą Matejki i Grunwaldzką, które na czas pochodu zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Częściowo zaś, wyłączone z jazdy zostaną kolejne ulice, którymi studencka brać przejdzie- chodzi m.in. o aleję Piłsudskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do Ronda Dmowskiego,ulice Cieplińskiego, Lisa Kuli i Dąbrowskiego.

Tak, jak w latach poprzednich, przejście Barwnego Korowodu zabezpieczać będą służby - policjanci bezpośrednio przed pochodem będą więc blokować skrzyżowania, a następnie, po przejściu studentów, będą przywracać na nich sukcesywnie ruch.

Źródło: Rzeszowskie Juwenalia 2022. Będą utrudnienia w ruchu!