Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Propozycje można zgłaszać jeszcze tylko do jutra!

2021-07-22 10:59 wk Arkadiusz Iskierka
Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Propozycje można zgłaszać jeszcze tylko do jutra!
Autor: Pixabay.com

Przypomnijmy - na kolejny rok dla wygranych zadań przygotowana jest kwota ponad 8 mln zł. Ta podzielona będzie między projekty ogólnomiejskie, osiedlowe oraz zadania o charakterze sportowym, rekreacyjnym czy kulturalnym. Propozycje pomysłów do zrealizowania w ramach RPO można zgłaszać tylko do jutra!

Rzeszowski Budżet Obywatelski cieszy się popularnością wśród mieszkańców stolicy innowacji. Ci co roku zaskakują urzędników swoją kreatywnością i pomysłami na poprawę jakości życia w mieście lub powstanie w Rzeszowie ciekawych atrakcji. Decyzją radnych, na kolejny rok zabezpieczonych jest w miejskim budżecie 8,2 mln zł. Jak informują urzędnicy - 4,1 mln zł z całej kwoty przeznaczone będzie na zadania ogólnomiejskie, np. budowę czy modernizację ogólnomiejskiej infrastruktury, blisko 3,3 mln zł będzie do rozdysponowania na projekty osiedlowe, zaś 820 tysięcy złotych na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Nabór i zasady zgłaszania projektów znajdziecie TUTAJ

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Od poniedziałku utrudnienia w ruchu przy Partyzantów

Harmonogram RBO 2022

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły od 5 do 23 lipca. Potem zostanie przeprowadzona weryfikacja. Ta potrwa do 20 sierpnia. Następnie zostanie przygotowana lista projektów, które zostały dopuszczone do głosowania – ogłoszenie jej planowane jest na 23 sierpnia. Jeżeli komuś dany pomysł nie przypadnie do gustu i będzie chciał złożyć skargę to na to, będzie czas do 30 sierpnia. Od 10 września do 8 października odbędzie się głosowanie. Informacja o projektach, które zostaną zrealizowane w 2022 roku zostanie podana od 14 do 15 października.

Olimpijskie siostry Daria i Wiktoria Pikulik: Marzyłyśmy o wspólnym starcie na igrzyskach

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Propozycje można zgłaszać jeszcze tylko do jutra!