RZESZÓW: Zbliża się półmetek wakacji. Co robić w sobotę w mieście?

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Zbliża się półmetek wakacji. Co robić w sobotę w mieście?

2021-07-28 12:51

Każdy z pewnością znajdzie dla siebie ciekawe zajęcie. W najbliższa sobotę miejskiej jednostki planują m.in. potańcówkę na osiedlu Słocina, turnieje sportowe na Batalionów Chłopskich oraz fitness w plenerze. Szczegóły poniżej!

Do południa

Pierwszy miesiąc wakacji 2021 już za kilka dni przejdzie do historii. Nie oznacza to jednak, że należy się smucić - przeciwnie! Warto wykorzystać każdy wolny od szkoły czy pracy dzień na przykład na zrobienie czegoś ciekawego, na spotkania ze znajomymi w plenerze albo naukę nowych umiejętności.

W najbliższą sobotę, 31 lipca, w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”, rzeszowianie będą mogli spędzić poranek na sportowo - na Orliku na Batalionów Chłopskich od godziny 9.30 rozgrywany będzie Turniej Piłki Nożnej, od 10.00 – rodzinny Turniej w siatkówkę.

Ci, którym będzie mało wrażeń i endorfin, mogą wybrać się później na spektakl polisensoryczny „Wiosenna Łąka” oraz zajęcia plastyczne, dedykowane dzieciom w wieku od 4 do 7 lat. Wszystko na ul. Hanasiewicza 10. Panie zaś, które mają ochotę na wyzwolenie swojego artystycznego ducha, zapisać mogą się na prowadzone przez RDK warsztaty z tworzenia makramy. Te w filii Matysówka w ramach cyklu „Szpilka na wakacjach”.

"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio

Popołudniu

Propozycji nie zabraknie także popołudniu. I tak na przykład, w najbliższą sobotę, 31 lipca, na wspólny trening w Rzeszowie, pod hasłem „Fitness w plenerze”, zaprasza Aneta Przepióra, tegoroczna Mistrzyni Świata, w rozgrywanym we Włoszech czempionacie Światowej Federacji Sportowej Kettlebell. Razem z Anetą będzie można szlifować wakacyjną formę już od 16.30. Miejsce spotkania - schody na Placu Pigonia, naprzeciwko Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Szykujcie mięśnie.

O godzinie 17.00 zaś „sztuka wyjdzie na ulice”. Na Rynku, na deptaku na ul. 3-go Maja oraz przy Fontannie Multimedialnej kolejna odsłona tzw. OutArtu. Nie zabraknie więc m.in. teatru ulicznego, tancerzy, szczudlarzy, żonglerów oraz mimów.

Oprócz ćwiczeń i sztuki ulicy, w sobotę także coś dla tych, którzy lubią tańczyć, czyli Miejska Potańcówka - Słocina Edition. Ta odbędzie się na placu przy filii RDK przy ul. Paderewskiego 154. Tam będzie można szaleć do serwowanej przez DJ-a muzyki. Początek zabawy to godzina 19.00.

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: RZESZÓW: Zbliża się półmetek wakacji. Co robić w sobotę w mieście?