RZESZÓW: Za wyciętych ponad 40 drzew przy I LO miasto posadzi ponad 250 nowych!

2021-07-19 13:06 wk A.I
RZESZÓW: Za wyciętych ponad 40 drzew przy I LO miasto posadzi ponad 250 nowych!
Autor: Pixabay.com

Za wyciętych ponad 40 drzew przy I LO miasto posadzi ponad 250 nowych! Decyzja o wycince była podjęta jeszcze w ubiegłym roku. Konieczna była ze względu na budowę drogi przeciwpożarowej. Prace przy budowie hali mają się zakończyć w połowie 2023 roku, kosztować ma ponad 15 mln zł.

Ruszyła budowa hali przy I LO w Rzeszowie. Dzięki inwestycji uczniowie szkoły zyskają m.in. pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, cztery sale lekcyjne, siłownię, boisko zewnętrzne oraz bieżnię ze skocznią w dal. By jednak hala mogła powstać konieczna była wycinka ponad 40 drzew rosnących w obrębie szkoły. Decyzja została wydana jeszcze w sierpniu ub. roku.

CZYTAJ TAKŻE: Załamanie pogody na Jeziorze Solińskim. Służby ratowały wczasowiczów

Za każde jedno wycięte drzewo, miasto posadzi pięć

Zarząd Zieleni Miejskiej przeprowadził rozmowy z projektantem hali. Cel rozmów – ograniczenie liczby wycinanych drzew przy okazji tej inwestycji.

- Chcieliśmy, aby udało się ochronić m.in. lipy rosnące od strony ul. Towarnickiego. Niestety według projektanta zmniejszenie liczby wycinanych drzew było niemożliwe ze względu na konieczność budowy drogi przeciwpożarowej. Za każde jedno wycięte drzewo miasto Rzeszów posadzi pięć nowych. Nasadzenia zostaną wykonane m.in. przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego - mówi Artur Gernand z Biura Prasowego urzędu Miasta Rzeszowa.

Drzewa posadzone zostaną w różnych częściach miasta, w tym także przy szkole na Towarnickiego. Drewno z wycinki przeznaczone będzie na budowę pierwszego w mieście naturalistycznego placu zabaw przy ul. Kotuli na os. Krakowska Południe. Znajdą się na nim m.in. labirynty, kryjówki czy domki wykonane z wierzby. Będzie również ścieżka bosych stóp. Plac zabaw ma być gotowy do końca roku.

"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio
Drogowskazy: o trudnej walce o klimat na Ziemi. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: RZESZÓW: Za wyciętych ponad 40 drzew przy I LO miasto posadzi ponad 250 nowych!